Zbiórka podpisów pod projektem Ratujmy Kobiety 2017 już jest otwarta!

24 lipca Marszałek Sejmu zarejestrował działalność Obywatelskiego Komitetu Ustawodawczego „Ratujmy Kobiety 2017”. Oznacza to, że rozpoczęła się zbiórka wymaganych 100 000 podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. W poprzednim roku wspólnymi siłami organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, partii nieparlamentarnych oraz pojedynczych, zaangażowanych osób, udało nam się zebrać blisko 250 000 podpisów. Jesienią tego roku chcemy zebrać pół miliona. Nie jest to kwestia naszej ambicji, a potrzeby zwrócenia uwagi na problem łamania dostępu do praw reprodukcyjnych i konieczność zmiany ustawy antyaborcyjnej. Możemy osiągnąć ten cel, tylko jeżeli połączymy siły i będziemy się w tym wspierać od samego początku.

To oznacza, że i w Berlinie bierzemy sprawy w swoje ręce i pomagamy kobietom w Polsce zbierając podpisy. Każdy z nas może pomóc, choć oczywiście są wakacje, wielu z nas wyjechało, ale warto wesprzeć nasze siostry w kraju.

Jak to zrobić?

1. złóż swój podpis na karcie w punkcie zbiórek -> punkty zbiórek poniżej – zbieramy podpisy na różnych wydarzeniach w Berlinie.
2. wydrukuj karty i zbierz podpisy wśród swoich znajomych, kartę przekaż osobie kontaktowej -> http://bit.ly/kartaRT2017
3. wydrukuj kilka kart, namów swoich znajomych do pomocy i wyjdźcie na ulice, wydarzenie publiczne, koncert, idźcie do parku i zbierzcie je od przechodzących osób

W tym roku wszyscy razem dobijemy do 500.000 podpisów!
Pamiętajcie – podpisują tylko ci, którzy mają PESEL!

TREŚĆ PROJEKTU
znajdziemy ją tutaj: http://bit.ly/projektRT2017

Dziewuchy Dziewuchom Berlin i RAZEM Berlin
(pełnomocnicy Komitetu Ratujmy Kobiety)

● Ratujmy Kobiety 2017 ●

Proponowany przez Komitet Ratujmy Kobiety 2017 projekt ustawy obejmuje przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, prawo dla kobiet do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia.

Ponadto projekt przewiduje wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty. Reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów i wprowadza zakaz eksponowania drastycznych banerów pod szpitalami.

Pełnomocniczką Komitetu jest Barbara Nowacka, a wicepełnomocniczką Anna Karaszewska.

Ratujmy Kobiety 2017
www.ratujmykobiety.org.pl

● Miejsca zbiórki podpisów ●

Rauch und Groen Slow Fashion Berlin, Gärtnerstraße 3, 10245
Quadrat Shop, Gormannstraße 23, 10119
Box66, Sonntagstraße 9, 10245 Berlin
Mono Shop, Weichselstraße 32
Club der polnischen Versager, Ackerstraße 168, 10115

Leave a Reply