Polki otwierają parasolki!

Cztery lata temu do władzy w Polsce doszła partia konserwatywno – prawicowa. Wybrano ją większością głosów w demokratycznych wyborach przy niskiej frekwencji wyborczej. Bardzo szybko PiS, ignorując Konstytucję, zaczął wprowadzać drastyczne zmiany demontując trójpodział władzy i demokratyczne struktury, co doprowadziło do rozłamu społeczeństwa. Ludzie świadomi konsekwencji tych procesów wyszli na ulice w obronie idei demokracji i wolności obywatelskich. Powstały masowe ruchy obywatelske jak m.in. Dziewuchy czy Komitet Obrony Demokracji. Przez 4 lata reagowaliśmy na radykalne posunięcia rządu, stawialiśmy opór. W kilku przypadkach wielka mobilizacja społeczna, jak podczas Czarnych Protestów czy Łańcuchów Światła, doprowadziła do zatrzymania drastycznych zmian.

Teraz mamy przed sobą najważniejszy moment – wybory do sejmu i senatu. To jest TEN moment, kiedy możemy jeszcze uchować nasz kraj przed przed nieodwracalnymi zmianami ograniczającymi prawa obywatelskie! Rząd cały czas walczy z myślą demokratyczną, z wolnością, z Konstytucją – robi to wprost (poprzez ustawy, media, ambony) ale i pośrednio (poprzez przejmowanie kluczowych urzędów i spółek, powoływanie kolejnych fundacji i instytutów).

Szczególnie zagrożone są prawa kobiet i osób niebinarnych. PiS dąży do całkowitego zakazu aborcji. Obietnice programowe PiS dotyczące kobiet (jak “Ciąża+” czy “Dieta Mamy”) to populizm przedwyborczy. Cena jaką przyjdzie zapłacić kobietom w Polsce będzie wysoka.

To walka o naszą wolność, nasze prawa i nasz wybór!
Apelujemy do wszystkich! Każdy głos się liczy!

Trzecia rocznica Czarnego Protestu (3.10.2016-3.10.2019) przypomina nam o naszej mocy i sprawczości obywatelskiej. Sukces Czarnych Protestów w Polsce i na świecie dodaje nam sił, by nie odpuścić! Nie teraz.

Nie możemy tego momentu przegapić! Ratujmy Polskę demokratyczną! Wolności nie oddamy! Teraz nie odpuszczamy!
Będziemy głosować!

Zapraszamy do udziału w akcji profrekwencyjnej!
· Namawiamy do pójścia do wyborów
· Akcja viralowa: zdjęcie lub film z otwartą parasolką – czarna parasolka stała się spontanicznie symbolem protestów Polek w 2016 roku.
· 3.10.2019 Akcje uliczne – mniej lub bardziej liczne! Każda osoba jest ważna!
· 13.10.2019 – idziemy na wybory!

#PolkiOtwierająParasolki #WolnaPolska #WolnaPolka #RatujmyPolskę #WolnościNieOddamy #IdziemyGłosować #WybieramWybór

parasolki-animation-ok

Leave a Reply