19.9.2020, 12.00-14.00
Pariser Platz, 10117 Berlin, Deutschland

NIE dla Marszu dla Życia
TAK dla Solidarności i Samostanowienia

Na całym świecie, nie tylko w Polsce i Niemczech, ruchy anti-choice stają się coraz silniejsze, wkraczają na ulice, uczelnie, do instytucji. We współpracy z rządami, konserwatywnymi partiami, ultraprawicowymi organizacjami czy kościołem katolickim, przejmują coraz więcej przestrzeni – fizycznej, politycznej i symbolicznej. Drastyczna narracja plakatów antyaborcyjnych przed klinikami i na ulicach, mowa nienawiści i dyskryminacji oraz stygmatyzacji wobec osób w niechcianej ciąży staje się smutną rzeczywistością w 21 wieku.

Ruchy anti-choice nie tylko próbują ograniczyć prawa kobiet* ale i osób LGBTQ, dopuszczając się wobec nich absurdalnych aż aktów przemocy psychicznej i systemowej, oraz fizycznej i werbalnej.
Zarówno w Polsce jak i w Niemczech istnieje problem z fanatyzmem ruchów nacjonalistycznych i anti-choice. Tak, jak łączą się one sieciując i w innych krajach Europy, USA czy Rosji, tak i my – osoby chcące same decydować o swoich ciałach, samostanowić o swojej seksualności i walczących o równe prawa – stajemy ponad granicami w Berlinie – osoby z Polski, z Niemiec i innych krajów. W nas jest siła, razem musimy stawić czoło fanatykom, szczególnie 19 września 2020, kiedy odbywa się kolejny tak zwany “Marsz dla Życia”. To nie jest marsz dla życia, to marsz hipokryzji.

My się temu sprzeciwiamy! Stajemy solidarnie w Berlinie ogłaszając 19 września 2020 r. dniem działania na rzecz naszej cielesnej i seksualnej autonomii. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy, dla sióstr* z Polski i z Berlina! Nie odpuścimy!

Serdecznie zapraszamy do polskiego bloku na demonstracji “Leben-Lieben-Selbstbestimmt” (Bündnis für sexuelle Selbstbestimmung).

Chodźcie z nami!
Ubieramy się na czarno, zabieramy czarne parasolki!

Hashtags: #berlin4choice#wegmit219a#wegmit218#DziewuchyBerlin

Link do wydarzenia BfsS: https://www.sexuelle-selbstbestimmung.de/15693/leben-lieben-selbstbestimmt-bfss-kundgebung-am-19-9-2020/

Zdjęcia: Krzysztof Rottermund

Leave a Reply