Czytanie literatury polskiej dla rządu

Polska literatura piękna dla rządu.

Narodowe czytanie? Feministyczne czytanie i popularyzacja polskiej literatury!

Od środy w Warszawie odbędzie się “Blokada Sejmu” z uwagi na kolejne posiedzenie Sejmu, podczas którego procedowane będą różne ustawy i zapewne nic dobrego z tego nie wyniknie. Wspieramy i stoimy solidarnie osoby walczące o wolność w Polsce!

Osoby, które nie mogą być w Warszawie, lub nie mogą wyjść z domu, mogą działać inaczej. Wirtualnie. Jest nas wiele, jesteśmy wszędzie, w Polsce, za granicą, na całym świecie.

Wiele się ostatnio mówi na temat języka, szczególnie używanego na ulicy podczas protestów kobiet. Język polski jest wspaniały, barwny, emocjonalny, podobnie jak literatura polska – ironiczna, szydercza lub krytyczna. Przypomnimy sobie i polityczkom i politykom PiS nieco polskiej literatury – to nasza spuścizna i tradycja.

Jak to zrobić:
– Pisać emaile (wypełniając skrzynki e-mailowe) do pRezydenta RP, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministrów, posłanek i posłów PiS i Konfederacji. Wysyłamy im prozę i poezję polską, pełną mocnych i dosadnych słów, na miarę czasów! Do wyboru do koloru, wiersze Szymborskiej, Konopnickiej, 13. Księgę Mickiewicza, szczególnie polecamy “Monachomachię” Krasickiego (Monachomachia dla kleru) i “Piczomirę” Fredry (Piczomira dla posła) czy “Pieśń o Miłości” ze Starego Testamentu. Albo nieco poezji i prozy wybitnych polskich emancypantek. W tytule e-maila: “Obywatelskie czytanie”.
W kolejnych postach na wydarzeniu publikujemy fragmenty prozy i poezji – jako tekst i jako grafiki (do korzystania). Można oczywiście swoje propozycje wysyłać.

– Zadzwonić do ‘ulubionej’ posłanki lub posła PiS i Konfederacji i poczytać im “Piczomirę” Aleksandra Fredry (ciekawsze fragmenty poniżej) i inne dzieła wybitnej polskiej literatury. Może posłuchają…

#PiczomiraDlaPosła#MonachomachiaDlaKleru
#ObywatelskieCzytanie#PolskaLiteraturaPiękna#PolskaLiteraturaBardzoPiękna