Dziewuchy Berlin i Riss e.v. zapraszają na wieczór autorski Ewy Wanat. Będziemy rozmawiać na temat jej ostatniej książki “Pieprzyć wstyd. Historia rewolucji seksualnej” i nie tylko. Odbędziemy drogę przez pruderyjność, seksualność i erotykę. Poruszymy tematy tabu, zbuntujemy się na wstyd. Tak, dobrze widzicie adres – to kościół!
Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań przez publiczność oraz zakupienie egzemplarza książki.
Spotkanie poprowadzi Agnieschka Glapa.
21.04.23, godz. 18:00, EFG Berlin-Lichtenberg
Heinrichstraße 31
10317 Berlin
Ewa Wanat:
Dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Od 2016 r. mieszka w Berlinie. Przez prawie dekadę była redaktor naczelną radia TOK FM (2003-12), twórczyni jego formuły jako Pierwszego Radia Informacyjnego. Pod jej kierownictwem TOK FM otrzymało tytuł „Stacji Roku” w plebiscycie miesięcznika „Media&Marketing” (2008). Człowiek Mediów miesięcznika Brief (2010) i wśród 100 najbardziej wpływowych Polaków wg tygodnika „Wprost” (2011); redaktor naczelna Radia RDC (2013-15). Odznaczona przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za „wkład w budowę niezależnych mediów w wolnej Polsce” (2013); Wyróżniona przez polskie organizacje LGBTQ nagrodą Hiacynta oraz Maneo und Tolerantia Award (Berlin, 2015).
Współautorka, wraz z doktorem Andrzejem Depko, książki Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie; Autorka zbioru wywiadów Biało-Czarna i książki Deutsche Nasz. Reportaże berlińskie, za którą dostała nagrodę im. Beaty Pawlak.

Spotkanie odbywa się po polsku.

Event by Riss e.V. and Dziewuchy Berlin